Moda damska była zawsze najdroższą formą opakowania, czyli historyczne przebłyski stylowe
Blog > Komentarze do wpisu
FashionPhilosophy wystartował!

A ja mam przyjemność obserwować go z bardzo bliska. Razem z Ktimene od wczoraj jesteśmy w Łodzi i mimo deszczu i przejmującego chłodu biegamy w ulewie z pokazu na pokaz, z imprezy na imprezę, nawet nie przejmując się za bardzo opłakanym stanem naszych szpilek, który przyjdzie nam z pewnością cierpieć po kilku dniach takiej obuwniczej kąpieli w kałużach.

A teraz w telegraficznym skrócie o tym, co działo się wczoraj, czyli Fashion Weeka w Polsce Dzień Pierwszy. Czas goni, kolejna impreza za chwilę, więc szybciutko.

Tydzień otworzyła wieczorna uroczysta gala Designer Fashion Awards, podczas której wyłoniono zwycięzcę wielotygodniowego konkursu na najzdolniejszego początkującego projektanta. Nagrodzona zdolna szczęściara, Sabrina Pilewicz, odbędzie staż w atelier Georgesa Chakry, libańskiego projektanta, słynącego ze spektakulatnych kreacji haute couture i odważnych projektów ready to wear. Dla niewtajemniczonych, za to orientujących się w świecie gwiazd - on ubiera Kate Winslet, Beyonce i Helen Mirren! Jego ubrania mogliśmy też podziwiać w hicie "Diabeł ubiera się u Prady".

Wczorajszą galę uświetnił także pokaz najpiękniejszych modeli sukien Chakry z obecnej kolekcji. Z powodu deszczu i prolemów organizacyjnych spóźniłam się na początek pokazu, ale to, co zobaczyłam, wystarczyło zupełnie, żeby mnie zachwycić - co prawda nie wszystkie propozycje Chakry mieszczą się w moich kategoriach estetycznych, ale połysk, kolor, rozmach i niezwykle kobiece fasony wielobarwnych sukien rzeczywiście odbierają dech w piersiach. Powiem więcej - udało mi się wejść na backstage i DOTYKAŁAM jednej z flagowych kreacji kolekcji, o tej:

Sami rozumiecie, pełnia szczęścia. To jednak nie koniec, bo tuż po bliskich oględzinach sukienki, uwaga, uwaga, przeprowadziłyśmy z Ktimene z Chakrą wywiad, który z pewnością należy wpisać do cv! Kiedy tylko ukaże się w sieci, podlinkuję i się pochwalę:).

Trochę o finalistach Fashion Designer Awards. Pierwszą nagrodę zdobyła Sabrina Pilewicz, ale ja od początku pokazu kibicowałam ostateczenej laureatce drugiego miejsca, Kamili Gawrońskiej-Kasperskiej, która zaprezentowała biało-przejrzystą, bombkową sukienkę z podnieszionym stanem i spektakularnym, szerokim golfem ozdobionym kryzą i czarnymi piórami. Suknia tak piękna, że gdyby była dłuższa (sięga za kolano) mogłaby być moją suknią ślubną. Jak tylko znajdę w sieci zdjęcie, wkleję i pokażę.  Rewelacyjny, awangardowy, ale i bardzo dziewczęcy projekt, który skojarzyłam z najnowszą kolekcją Chanel (kontrasty bieli i czerni, wąskie fasony, wyraźne detale, pozorne niewykończenia, klimat nowoczesnego retro).

Mój faworycki projekt nie był jednak jedynym, który mi się spodobał. Dominowały kreacje na wieczór, o wciętej, wyraźnie podkreślonej talii i zupełnie niezwykłych, zamaszystych spódnicach. Kilka wąskich, wieczorowych kreacji nawiązywało do empiru i glemour lat 30., a trafił się i projekt zupełnie jak z "Alicji w Krainie Czarów". W sumie - nie było ani jednego, którego bym nie założyła na bardzo, bardzo elegancką galę. Pięknie i brawa.

Po pokazie miałam zamiar oblać wieczór na after party, ale deszcz i chłód wypędziły chyba gości do domów. Wróciłam szybko do naszego pudełkowego-jak-samolot hotelu, zamówiłyśmy z K. pizzę i spędziłyśmy wieczór przed telewizorem. Nie oglądałyśmy mody - wrażeń było przecież aż nadto. Za chwilę ciąg dalszy i tak do niedzieli!

A dziś finał Złotej Nitki i pokaz Agathy Ruiz de la Prady. Nie mogę się doczekać:).

piątek, 29 maja 2009, szmizetka

Polecane wpisy

  • Mój ostatni dzień polskiego FW

    ...był krótki, ale intensywny. Po długiej wycieczce na dworzec Łódź Kaliska (nie polecam) i nieco krótszej, ale dużo milszej w MS2 (bardzo polecam i przy okazji

  • Paryska kolekcja Marcina Zienia w Warszawie

    Pokaz Marcina Zienia był lokalną sensacją, choć najbardziej wtajemniczeni mogli obejrzeć go już w czasie Paryskiego Tygodnia Mody w lutym. W Warszawie przybyli

  • Lata 20., lata 40. - w jesiennej kolekcji H&M

    Zaproszono mnie na prezentację jesiennej kolekcji sieciowej marki H&M. Jakie są ubrania H&M w przeważającej większości, wie każdy jego klient - kolorowe

Komentarze
2013/07/30 15:30:10
Ciekawe jak wtedy wyglądały torby reklamowe